O mnie

Anna Englisz, www.napolslodko.com
Anna Englisz, www.napolslodko.com

Na pół słodko to blog, który powstał z myślą o diabetykach, ich rodzinach, znajomych. W tym miejscu znajdą dla siebie fajne przepisy i porady osoby, które z wyboru lub nie rezygnują z jedzenia cukru, przetworzonej żywności, rafinowanych mąk i szukają zamienników dla tych produktów.  Wszystko po to aby jeść smacznie i zdrowo.

Cześć!

Jestem pomysłodawczynią i założycielką serwisu na pół słodko.com.

Z wykształcenia i zamiłowania specjalista ds żywienia człowieka, dietetyk. Na co dzień jem smacznie, zdrowo i bez cukru, od święta pozwalam sobie na kulinarne szaleństwa.

Swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania wykorzystuję nie tylko w życiu zawodowym, ale również prywatnym. Doskonalę się w temacie odżywiania diabetyków – moja druga połówka jest cukrzykiem typu 1 (nie z wyboru). Jakiś czas temu poszukiwałam przepisów na słodkie, ale bezcukrowe ciasta,  słodkie przetwory bez cukru, na dania z pełnoziarnistej mąki i „szczęśliwie” takich nie znalazłam. Te, które wyszukałam nie były skierowane do osób chorujących na cukrzycę i postanowiłam takie przepisy stworzyć sama. Po kilku latach gotowania, pieczenia nabrałam wprawy w dobieraniu produktów, łączeniu składników, wydobywaniu smaków z produktów pozornie bezsmakowych, tak aby mój domowy diabetyk nie odczuł, że musi jeść inaczej niż reszta świata. Piekę słodkie ciasta, przygotowuję słodkie desery – słodkie, ale bez cukru. Nauczyłam siebie i moją rodzinę stosować zamienniki cukru – o nich również będę pisać na blogu. Poszukiwania te spowodowały, że zrodziła się myśl o stworzeniu miejsca w internecie, w którym będę je umieszczać.

Jestem Mamą małej córeczki, co powoduje, że dania, które tworzę są szybkie i proste w przygotowaniu. Moja córka jest alergikiem, nie może jeść mleka, przetworów mlecznych, jaj oraz kukurydzy. Z tego powodu na blogu będę umieszczała przepisy i porady żywieniowe dla alergików.

Kto ocenia i zjada dania, które gotuję 🙂 ? Mój partner życiowy – diabetyk, ja, rodzina i znajomi.

Anna Englisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz