O blogu

Na pół słodko to blog, na którym znajdziecie przepisy i porady dla osób, które nie jadają cukru. Nie jest to kolejny serwis ze zwykłymi przepisami. Tutaj znajdziecie autorskie przepisy na zdrowe słodkości bez cukru, z mąki pełnoziarnistej, jak również bez mąki, bez mleka, bez jaj, które zostały przygotowane dla cukrzyka, alergika i przez nich przetestowane.

To miejsce w sieci, który stworzyłam z myślą o diabetykach, alergikach, ich rodzinach, znajomych. W tym miejscu znajdą dla siebie fajne przepisy i porady osoby, które z wyboru lub nie rezygnują z jedzenia cukru, przetworzonej żywności, rafinowanych mąk i szukają zamienników dla tych produktów.  Wszystko po to aby jeść smacznie i zdrowo.

Jakiś czas temu poszukiwałam przepisów na słodkie, ale bezcukrowe ciasta,  słodkie przetwory bez cukru, na dania z pełnoziarnistej mąki i i szczęśliwie takich nie znalazłam. Te, które wyszukałam nie były skierowane do osób chorujących na cukrzycę i postanowiłam takie przepisy stworzyć sama. Po kilku latach gotowania, pieczenia nabrałam wprawy w dobieraniu produktów, łączeniu składników, wydobywaniu smaków z produktów pozornie bezsmakowych, tak aby mój domowy diabetyk nie odczuł, że musi jeść inaczej niż inni.  Piekę słodkie ciasta, przygotowuję słodkie desery – słodkie, ale bez cukru. Nauczyłam siebie i moją rodzinę stosować zamienniki cukru – o nich również będę pisać na blogu. Poszukiwania te spowodowały, że zrodziła się myśl o stworzeniu miejsca w internecie, w którym będę je umieszczać.

Serwis inspiruje, edukuje i pokazuje jak gotować smacznie, zdrowo i bezcukrowo na co dzień. Tworzę oryginalne, zdrowe przepisy i rozwijam chęć jedzenia naturalnych produktów, bez dodatku cukru, o wysokiej wartości odżywczej. Wierzę w to, że to co jemy wpływa na nasze ciało i umysł oraz jest kluczem do zachowania zdrowia naszego, naszej planety oraz dobrej kondycji na długie lata. Jestem zwolenniczką zdrowej żywności, lokalnych i sezonowych produktów. Na blogu chcę pokazać jak w prosty sposób można wybrać zdrowe produkty i przygotować z nich pyszności.

W mojej kuchniach znajduje się dużo sezonowych warzyw i owoców, ziaren, orzechów, produktów pełnoziarnistych, różnych olejów, naturalnych środków słodzących. Znajdują się w niej również produkty pochodzenia zwierzęcego typu: jaja, ryby, mięsa. Podczas gotowania i poszukiwania fajnych produktów znalazłam wiele ciekawych rozwiązań, odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, z którymi chcę się z Wami dzielić.

W życiu przyświeca mi zasada jedzenia naturalnej, prawdziwej żywości.