Zbliża się Dzień Babci i Dziadka, a ja wiem, jak trudno znaleźć wyjątkowy, a zarazem zdrowy prezent. Dlatego przygotowałam dla Was przepyszne trufle czekoladowo-orzechowe low carbs bez cukru, idealne do podarowania bliskim osobom! Są nie tylko pyszne, ale i zdrowe.
Zdrowe trufle – pyszne i bez cukru
Te trufle to idealny wybór dla osób dbających o zdrowie, o stabilny poziom cukru we krwi, a jednocześnie pragnących wyjątkowego smaku. Trufle „posłodziłam” erytrolem”, który jest słodki, ale nie zawiera węglowodanów. Użyłam kakao, czekolady, orzechów, odżywki białkowej, które wzbogacą je w witaminy i składniki mineralne. Połączenie tych składników powoduje, że trufle mają przyjemny smak czekolady, nie podnoszą stężenia glukozy we krwi i sycą.
Jeżeli szukasz więcej przepisów na zdrowe słodkości bez cukru to znajdziesz je w mojej drukowanej książce ” Na pół słodko. Wypieki i desery w insulinoorponości.”
ZAMÓW TERAZ TU
lub w EMPIK.

Trufle czekoladowo-orzechowe low carbs bez cukru
Jadalny Prezent na Dzień Babci i Dziadka
Składniki:
Masa orzechowo-białkowa:
- 3 łyżki prażonych orzechów ziemnych bez cukru (65g)
- 2 miarki odżywki białkowej (20g)
- 2 łyżki erytrolu (ok. 20g)
- 2 łyżeczki gorzkiego kakao (6g)
- 2 łyżki masła orzechowego bez cukru (40g)
- 1 łyżka kremu czekoladowego bez cukru (20g)
- Opcjonalnie: 1-2 łyżki napoju roślinnego bez cukru (np. migdałowego) ok 10-20ml
Do obtoczenia:
- 2 paski czekolady bez cukru (40g)
- 1 łyżka gorzkiego kakao (ok. 10g)
- 2 łyżki zmielonych liofilizowanych malin (ok5g)
- 1 łyżeczka nasion lnu (5g)
- 1 łyżeczka nasion chia (5g)
Wykonanie:
1. Masa orzechowo-białkowa: Orzechy, odżywkę białkową, erytrolu, kakao, masło orzechowe i krem czekoladowy umieść w wysokim naczyniu i zmiksuj. Jeśli masa jest za sucha, dodaj 1-2 łyżki napoju roślinnego.
2. Formowanie kulek: Z powstałej masy uformuj ok. 18-20 kulek.
3. Obtoczenie: Czekoladę rozpuść w kąpieli wodnej lub w kuchence mikrofalowej. Część kulek obtocz w roztopionej czekoladzie, posyp nasionami lnu i chia. Pozostałe kulki obtocz w kakao i zmielonych malinach.
4. Schłodzenie: Włóż kulki do lodówki, aby się schłodziły i utwardziły.
Porady 1. Orzechy ziemne możesz zastąpić innymi orzechami, np. laskowymi lub migdałami. Krem czekoladowy można zastąpić rozpuszczoną czekoladą bez cukru. 2. Dostosuj ilość erytrolu do swojego gustu – można zmniejszyć lub zwiększyć. 3. Idealny prezent na Dzień Babci i Dziadka!** 4. Umieść je w estetycznym pudełku. Pamiętaj, aby dodać kartkę z życzeniami i wpisać szczegóły o danym przepisie! Z pewnością zostaną docenione przez bliskich. 5. Trufle możesz przechowywać w lodówce, aby zachować ich świeżość.
Zapraszamy do komentowania przepisu i dzielenia się pomysłami na dekoracje! Daj znać, co sądzisz o tym zdrowym, a jednocześnie pysznym prezencie.
#napolslodko #prezent #dzieńbabciidziadka #czekoladoweTrufle #zdroweprezenty #bezcukruniezrezygnujzcukruna #zdrowesłodkości #trufle #darmieblogkulinarny #prezentnaDzieńBabciIDziadka #zdrowypresent #bezcukru #fitfood
__________________________________________________________________
Cześć, jestem Ania. Witam Cię w świecie zdrowych słodkości i diety bez cukru
Anna Englisz
Z wykształcenia i zamiłowania jestem dietetykiem, specjalistą ds żywienia człowieka.
Ukończyłam studia magisterskie i inżynierskie na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie oraz podyplomowe Studium Pedagogiczne SGGW w Warszawie.
Od ponad 15 lat dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem dietetycznym, a od 5 lat także doświadczeniem kulinarnym na blogu www.napolslodko.com.
Specjalizuję się w konsultacjach i planowaniu indywidualnych zaleceń i diet dla:
– osób z nadwagą i otyłością
– chorujących na cukrzycę typ 1 i 2
– osób z alergiami, nietolerancjami pokarmowymi
– zmagających się z problemem insulinooporności, hipoglikemii reaktywnej
– chorujących na Hashimoto, niedoczynność i nadczynność tarczycy
– kobiet w ciąży i karmiącymi piersią
– osób aktywnych fizycznie
– dzieci oraz dorosłych
Prywatnie jestem mamą małej alergiczki, żoną cukrzyka typ 1. Jestem miłośniczką zdrowej kuchni na codzień i kulinarnych szaleństw od święta. W wolnym czasie czytam kryminały i biegam.
Jeżeli chcesz się umówić na konsultację online lub stacjonarnie w Warszawie lub w Szczecinku napisz do mnie:
anna@napolslodko.com
Zapraszam do kontaktu!
Anna Englisz