Konsultacje dietetyczne

Anna Englisz

Jestem z wykształcenia i zamiłowania dietetykiem, specjalistą ds żywienia człowieka.

Ukończyłam studia magisterskie i inżynierskie na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie oraz podyplomowe Studium Pedagogiczne SGGW  w Warszawie.

Od ponad 12 lat dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem dietetycznym, a od 4 lat także doświadczeniem kulinarnym na blogu www.napolslodko.com 

Specjalizuję się  w konsultacjach i planowaniu indywidualnych zaleceń i diet dla:

 

  1. osób z nadwagą i otyłością
  2. chorujących na cukrzycę typ 1 i 2
  3. osób z alergiami, nietolerancjami pokarmowymi
  4. zmagających się z problemem insulinooporności, hipoglikemii reaktywnej
  5. chorujących na Hashimoto, niedoczynność i nadczynność tarczycy
  6. kobiet w ciąży i karmiącymi piersią
  7. osób aktywnych fizycznie
  8. dzieci oraz dorosłych

Możesz się do mnie zapisać na konsultację dietetyczną z analizą składu ciała :

1. ONLINE (konsultacja odbywa się za pośrednictwem  skype lub telefonicznie, jest bez analizy składu ciała)

W calu ustalenia terminu konsultacji napisz e-mail : anna@napolslodko.com.Przed konsultacją wysyłam ankietę do wypełnienia.

➡️ ZAREZERWUJ SWÓJ TERMIN KONSULTACJI W KALENDARZU ⬅️

2. STACJONARNIE (w specjalistycznej przychodni ALERG0-MED w Warszawie

https://alergo-med.com/pl/

W przychodni przeprowadzam konsultacje dietetyczne oraz pomiary składu ciała na analizatorze firmy In Body 270.Konsultuję osoby dorosłe oraz dzieci.

Tel.: +48 22 448 47 77
Mail: recepcja@alergo-med.com

godziny rejestracji telefonicznej:
Pn. – Pt. 14:00 – 19:00

3. MOBILNIE z dojazdem do klienta do domu lub biura

Analizy składu ciała wykonywane są tylko stacjonarnie i mobilnie urządzeniem firmy In Body 270:

InBody 270 Body Composition AnalyzerAnalizator składu ciała In Body 270

Jak wygląda konsultacja dietetyczna

To wizyta zapoznawcza podczas, której przeprowadzam z pacjentem wywiad żywieniowo – zdrowotny oraz wykonuję analizę składu ciała za pomocą profesjonalnego analizatora firmy InBody 270.

Podczas pierwszej konsultacji  pytam m.in. o aktualny sposób odżywiania, stan zdrowia, tryb życia,  rodzaj wykonywanej pracy/rodzaj szkoły do której uczęszcza dziecko, o aktywność fizyczną, przyjmowane leki oraz suplementy, wcześniejsze doświadczenia związane z próbami zmiany sposobu odżywiania. Omawiam wyniki analizy składu ciała i wspólnie z pacjentem ustalam cel do osiągnięcia oraz czas w jakim będzie zrealizowany.

Do konsultacji ze mną warto się przygotować i spisać jadłospis z ostatnich 2-3 dni pracowych/szkolnych oraz 1-2 dni weekendowe. Warto tez zabrać ze sobą aktualnie wyniki badań i wcześniejsze wydruki analizy składu ciała jeżeli były wykonywane.

Podczas konsultacji omawiam i edukuję  jakie zmiany w diecie i stylu życia warto wprowadzić aby wpłynęły one na poprawę stanu zdrowia, masy ciała i składu ciała (np. ilości tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej). W zależności od sytuacji pacjenta wizyta może przebiegać różnie ponieważ jest płynnie dostosowywana do potrzeb konkretnej osoby.

Pierwsza konsultacja trwa ok 50-60minut.

Podczas konsultacji omawiam jak wygląda cały proces wdrażania w życie zaproponowanych zmian w diecie oraz stylu życia. Po spotkaniu jest możliwość przygotowania dla pacjenta indywidualnych zaleceń żywieniowych oraz diety. Takie zalecenia przygotowywane są wciągu 3-4 dni roboczych po odbytej konsultacji i wysyłane na maila pacjenta. Dla osiągnięcia satysfakcjonujących efektów zalecane są regularne spotkania kontrole z analizą składu ciała co 2 tygodnie. Pomiędzy spotkaniami jest możliwy kontaktu mailowego lub telefoniczny z dietetykiem.

Jak wygląda analiza składu ciała i jak się do niej przygotować?

Analiza składu ciała wykonywana jest tylko stacjonarnie lub mobilnie z domu lub pracy pacjenta, za pomocą metody BIA analizatorem firmy InBody 270 i skupia się na podaniu rzeczywistego składu ciała. Jest to innowacyjny analizator w Polsce, który w specjalistyczny sposób umożliwia zbadanie składu ciała. Wyniki analizy omawiane są wspólnie z pacjentem w gabinecie. Takie wyniki porównywane są podczas kolejnych pomiarów i analizowane w jakim kierunku następują zmiany w składzie ciała.

Pomiary wykonywane są na pierwszej konsultacji oraz wizytach kontrolnych co 2 tygodnie.

Czy badanie może być wykonywane u dzieci?

Badanie składu ciała można przeprowadzić u dzieci powyżej 3 roku życia i osób dorosłych. U dzieci istotne jest aby monitorować zawartość masy mięśni szkieletowych i tkanki tłuszczowej co może być czynnikiem prewencyjnym w rozwoju chorób dietozależnych. Dla rodziców niebywale istotne jest wykorzystywanie w analizatorach InBody 270 sitek centylowych, co pozwala na szybsze i prostsze przedstawieniu wyników.

Jak przygotować się do pomiaru składu ciała?

1.być na czczo lub min. 2-3 godziny po posiłku

2. po wypróżnieniu się

3. przed wysiłkiem fizycznym

4. nie bezpośrednio po kąpieli lub prysznicu

5. na ok 1 godzinę przed badaniem należy unikać picia płynów

6. Podczas badania należy wyjąć z kieszeni ciężkie akcesoria typu telefon, portfel.

7. Bezpośrednio przed pomiarem proszę nie kremować rąk ani stóp, ponieważ badanie wykonywane jest w pozycji stojącej na gołe stopy.

Anna Englisz

Kontakt:

mobilne i online konsultacje:  anna@napolskodko.com

stacjonarne wizyty ALERGO-MED ul. Lanciego 12, lok. U7/8
02-792 Warszawa:  Tel.: +48 22 448 47 77, Mail: recepcja@alergo-med.com